Frazy powiązane z filmem:

Anatomia upadku Cały Film (2023) • Online • Gdzie obejrzeć

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Anatomia upadku po szybkiej rejestracji

Anatomia upadku

Anatomia upadku

Twoja ocena: 0
5 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Anatomia upadku
Tytuł oryginalny: Anatomie d'une chute

Kraj produkcji: Francja

Premiera: 2023 | 13.08.2023

Czas trwania: 152 min.

Ocena: 7.8Anatomia upadku cały film to francuski thriller sądowy, który zyskał uznanie zarówno krytyków, jak i widzów. Reżyserowany przez Justine Triet, film opowiada historię niemieckiej pisarki Sandry Voyter (w tej roli Sandra Hüller), oskarżonej o morderstwo swojego męża we Francji. To fascynująca mieszanka dramatu rodzinnego z elementami proceduralnymi, umiejętnie łącząca zagadki kryminalne z głębokim spojrzeniem na relacje międzyludzkie.

W centrum fabuły znajduje się zagadkowa śmierć Samuela, męża Sandry. W wyniku zdarzeń, które doprowadziły do jego śmierci, Sandra staje się główną podejrzaną. Film przedstawia trudności, z jakimi Sandra musi się zmierzyć, nie tylko w sądzie, ale i w prywatnym życiu, gdy cała jej przeszłość zostaje poddana publicznej analizie. W tym trudnym czasie Sandra korzysta z pomocy przyjaciela, Vincenta Renziego (w tej roli Swann Arlaud), który jest prawnikiem. Jego postać pomaga Sandrze zmierzyć się z oskarżeniami i próbuje rzucić światło na zawiłości ich związku oraz śmierci Samuela.

„Anatomia upadku” wyróżnia się inteligentnym scenariuszem i wyważoną realizacją. Reżyserka Triet, znana z umiejętności tworzenia filmów sądowych, jak i swego zainteresowania słynną sprawą Amandy Knox, skupia się na szczegółach procesu i złożoności relacji międzyludzkich. Ciekawym aspektem filmu jest również postać syna Sandry i Samuela, Daniela, który zmaga się z własnymi dylematami moralnymi jako główny świadek.

Anatomia upadku cały film

Film, chwalony za kreacje aktorskie i reżyserię, otrzymał pozytywne recenzje od krytyków, którzy podkreślali jego inteligentną konstrukcję i mocne osadzenie w dramacie rodzinnym. „Anatomia upadku” odznacza się także brakiem typowych scen retrospekcyjnych, co jest świadomym wyborem reżyserki, mającym na celu zintensyfikowanie odbioru filmu.

Co ważne, film ten nie tylko wciąga widza w skomplikowaną fabułę, ale także skłania do refleksji nad naturą prawdy i relacji międzyludzkich. Jest to dzieło, które pomimo swojej długości – ponad 2,5 godziny – nie traci na intensywności i angażuje widza aż do samego końca.

Warto zaznaczyć, że „Anatomia upadku” zadebiutowała na 76. Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zdobyła uznanie i nagrody, stając się ważnym punktem w filmografii Justine Triet.

Reżyser

Obsada

Sandra Hüller isSandra Voyter
Sandra Voyter
Swann Arlaud isMaître Vincent Renzi
Maître Vincent Renzi
Antoine Reinartz isAvocat général
Avocat général
Samuel Theis isSamuel Maleski
Samuel Maleski
Jehnny Beth isMarge Berger
Marge Berger
Saadia Bentaïeb isMaître Nour Boudaoud
Maître Nour Boudaoud
Camille Rutherford isZoé Solidor
Zoé Solidor
Anne Rotger isPrésidente du tribunal
Présidente du tribunal

Mogą Ci się spodobać

Strefa interesów
Krzyk
Bliscy
I Wanna Dance with Somebody
Spirala: Nowy Rozdział Serii Piła
Zakonnica 2
W gorsecie
Tata
Niepokalana
Creed 3
Geneza Planety Małp
Piękny poranek