Frazy powiązane z filmem:

Biała odwaga Cały Film (2024) • Online • Gdzie obejrzeć

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Biała odwaga po szybkiej rejestracji

Biała odwaga

Biała odwaga

Twoja ocena: 0
2 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Biała odwaga
Tytuł oryginalny: Biała odwaga

Kraj produkcji: Polska

Premiera: 2024 | 08.03.2024
Gatunek:


Biała odwaga cały film to dzieło budzące niemałe emocje. Opowiada on o trudnym i często przemilczanym temacie kolaboracji części podhalańskich górali z nazistami podczas II wojny światowej. Reżyser podkreśla, że film ma na celu przedstawienie dramatu wyborów i uwikłania, a nie bezpośrednio kolaboracji. Jego intencją było pokazanie, jak trudne były decyzje, przed którymi stawali bohaterowie filmu. Koszałka zaznacza również, że film jest obiektywny i starannie oddaje realia tamtych czasów.

Film opowiada o losach dwóch podhalańskich rodów w kontekście II wojny światowej. Jeden z głównych bohaterów, Jędrek Zawrat, to utalentowany taternik i potomek znanego góralskiego rodu. W fabule filmu Jędrek, mimo życia pełnego ryzyka i pasji, zostaje postawiony przed trudnymi wyborami, które mogą mieć wpływ na jego losy oraz losy jego rodziny i społeczności.

Biała odwaga cały film

Biała odwaga online to także opowieść o manipulowaniu odrębną grupą etniczną, jaką byli górale. Koszałka zwraca uwagę na to, jak różne siły polityczne w historii próbowały wykorzystać górali do realizacji swoich celów. Film ukazuje, jak górale byli postrzegani przez różne grupy – od Polaków, widzących w nich idealnych katolickich patriotów, po nazistów, którzy uważali ich za zaginione niemieckie plemię.

Produkcja wzbudza spore kontrowersje jeszcze przed premierą, a sprawa jest szeroko komentowana w mediach. Wśród krytyków znaleźli się zarówno politycy, jak i przedstawiciele lokalnych społeczności. Mimo to, reżyser podkreśla swoje zaangażowanie w uczciwe i obiektywne przedstawienie historii, a także swoje szacunek dla mniejszościowej grupy polskich Górali.

Reżyser

Obsada

Mogą Ci się spodobać

Mój pies Artur
Creed: Narodziny legendy
Niezwykła wędrówka Harolda Fry
Babilon
Le Mans ’66
Pocałunek
BARDO, fałszywa kronika garści prawd
Braty
W trójkącie
Czasem myślę o umieraniu
Marsjanin
Flash