Frazy powiązane z filmem:

Czerwone maki Cały Film (2024) • Online • Gdzie obejrzeć

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Czerwone maki po szybkiej rejestracji

Czerwone maki

Czerwone maki

Twoja ocena: 0
7 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Czerwone maki
Tytuł oryginalny: Czerwone maki

Kraj produkcji: Bułgaria, Chorwacja, Polska

Premiera: 2024 | 05.04.2024

Wkroczmy w świat produkcji Czerwone maki cały film która z pasją i wnikliwością przenosi nas na front bitwy o Monte Cassino, jednego z najbardziej przełomowych konfliktów II wojny światowej. Reżyseria Krzysztofa Łukaszewicza, znanego z głębokiego zrozumienia tematyki wojennej, nadaje tej opowieści szczególną głębię i autentyczność.

Centralną postacią tej opowieści jest Jędrek, młody chłopak, którego doświadczenia w łagrach radzieckich radykalnie zmieniły jego perspektywę życia. Z kochającego syna i brata, Jędrek transformuje się w sprytnego i przebiegłego przetrwającego, który jednak, dzięki spotkaniu z żołnierzami II Korpusu Polskiego i budzącej się miłości, zaczyna odnajdywać w sobie dawne wartości i sens heroizmu. To właśnie te spotkania kształtują go na nowo, wplatając w kanwę historii wątki o przebaczeniu, miłości i odrodzeniu.

Czerwone maki cały film

Czerwone maki online nie tylko przybliżają nam osobistą historię Jędrka i sanitariuszki Poli, ale także rzucają światło na szeroko zakrojone tło bitwy, pokazując zarówno strategię wojskową, jak i ludzkie dramaty. Przez pryzmat postaci historycznych takich jak generał Władysław Anders czy brytyjski generał Oliver Leese, film ukazuje wielowymiarowość konfliktu, jednocześnie zachowując głęboko ludzki wymiar tej opowieści.

Nie można pominąć także bogactwa obsady, w której znaleźli się tacy aktorzy jak Michał Żurawski, Nicolas Przygoda, Leszek Lichota i Magdalena Żak, wcielający się w kluczowe postacie tego dramatu. Ich wyraziste kreacje dodają filmowi autentyczności i pomagają widzowi jeszcze głębiej zanurzyć się w przedstawione wydarzenia.

„Czerwone maki” to pierwsze tak szerokie filmowe przedstawienie bitwy o Monte Cassino, znaczącego momentu w historii, który do tej pory nie znalazł należytego miejsca w kinematografii. Dzięki zaangażowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, film ten ma szansę nie tylko na upamiętnienie bohaterstwa polskich żołnierzy, ale także na edukację szerszej publiczności na temat znaczenia Polski w kontekście globalnych wydarzeń historycznych

Reżyser

Obsada

Michał Żurawski isWładysław Anders
Władysław Anders
Nicolas Przygoda isJędrek Zahorski
Jędrek Zahorski
Mateusz Banasiuk isEdmund Wilkosz
Edmund Wilkosz
Szymon Piotr Warszawski isStanisław Zahorski
Stanisław Zahorski
Bartłomiej Topa isNikodem Sulik
Nikodem Sulik
Łukasz Garlicki isAdam Studziński
Adam Studziński

Mogą Ci się spodobać

Nitram
Top Gun: Maverick
Saga „Zmierzch”: Przed świtem. Część 2
Bo się boi
Oszustwo
Magic Mike: Ostatni taniec
Kos
Priscilla
Lęk
Creed 3
Miłość, Seks & Pandemia
Silent Twins