Frazy powiązane z filmem:

Demeter Przebudzenie zła Cały Film (2023) • Online • Gdzie obejrzeć

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Demeter Przebudzenie zła po szybkiej rejestracji

Demeter Przebudzenie zła

Demeter Przebudzenie zła

Twoja ocena: 0
10 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Demeter Przebudzenie zła
Tytuł oryginalny: The Last Voyage of the Demeter

Kraj produkcji: Niemcy, Indie, Wielka Brytania

Premiera: 2023 | 09.08.2023

Czas trwania: 119 min.

Ocena: 7.0Demeter: Przebudzenie zła cały film to nadchodząca amerykańska produkcja grozy o nadprzyrodzonym charakterze w reżyserii André Øvredala i scenariuszu Bragiego F. Schuta i Zaka Olkewicza. Jest to adaptacja rozdziału “Dziennik kapitana” z klasycznej powieści Brama Stokera z 1897 roku Drakula. Film opowiada o losach rosyjskiego szkunera Demeter, który został wynajęty do przewiezienia prywatnego ładunku – dwudziestu czterech nieoznakowanych skrzyń z Transylwanii do Londynu. W trakcie rejsu załoga zaczyna ginąć w tajemniczych okolicznościach, a jedynym podejrzanym jest tajemniczy pasażer – hrabia Drakula.

Film jest w produkcji od 2002 roku, kiedy to Bragi F. Schut napisał pierwszą wersję scenariusza. Przez lata projekt zmieniał reżyserów i aktorów, aż w końcu trafił do André Øvredala, który jest znany z takich filmów jak Autopsja Jane Doe czy Historie z dreszczykiem. Film ma być połączeniem horroru, thrillera i przygodówki.

Tajemnica skrzyń: co się wydarzyło na pokładzie Demeter

Film przenosi nas na koniec XIX wieku, kiedy to rosyjski szkuner Demeter wyrusza z Warny do Londynu z tajemniczym ładunkiem. Wśród dwudziestu czterech nieoznakowanych skrzyń znajduje się trumna z ciałem hrabiego Drakuli (Javier Botet), legendarnego wampira z Transylwanii. Drakula planuje przenieść się do Anglii i rozpocząć nową erę krwawego panowania.

Na statku podróżuje także młoda kobieta Anna (Aisling Franciosi), która uciekła przed swoim okrutnym mężem i zabrała ze sobą swojego syna Toby’ego (Woody Norman). Anna chce zacząć nowe życie w Londynie i liczy na pomoc swojego przyjaciela, doktora Sewarda (Christopher York). Anna nie wie, że Drakula ma na nią oko i chce uczynić ją swoją żoną.

Załoga statku składa się z kapitana Eliota (Liam Cunningham), jego pierwszego oficera Clemensa (Corey Hawkins), drugiego oficera Wojcheka (David Dastmalchian) i kilku marynarzy: Olgarena (Stefan Kapicic), Petrofskiego (Nikolai Nikolaeff), Abramsa (Chris Walley) i Larsena (Martin Furulund). Na statku jest także kucharz Joseph (Jon Jon Briones), który dba o wyżywienie załogi i pasażerów.

W trakcie rejsu na statku dochodzi do serii dziwnych i makabrycznych zdarzeń. Skrzynie z ładunkiem Drakuli wydają niepokojące odgłosy, zwierzęta na pokładzie zachowują się dziwnie lub padają martwe, załoga ma koszmarne sny i doznaje halucynacji. Jeden po drugim marynarze zaczynają znikać lub ginąć w brutalny sposób. Kapitan Eliot próbuje utrzymać spokój i porządek na statku, ale nie potrafi znaleźć logicznego wyjaśnienia dla sytuacji. Clemens podejrzewa, że za wszystko odpowiada Drakula, który rzadko pokazuje się na pokładzie i zachowuje się tajemniczo. Anna natomiast czuje się zafascynowana hrabią i nawiązuje z nim kontakt.

Od powieści do ekranu: jak André Øvredal zrealizował wizję Bragiego F. Schuta – Cały film Demeter: Przebudzenie zła

Cały film Demeter: Przebudzenie zła jest reżyserowany przez André Øvredala, norweskiego filmowca, który zasłynął z takich horrorów jak Autopsja Jane Doe czy Historie z dreszczykiem. Øvredal jest fanem powieści Drakula i chciał stworzyć film, który oddałby atmosferę grozy i napięcia z książki. Reżyser stwierdził, że film będzie miał wiele elementów zaskoczenia i niepewności, a także będzie eksplorować psychologię postaci na statku.

Scenariusz filmu jest oparty na oryginalnym skrypcie Bragiego F. Schuta, który napisał go w 2002 roku. Schut był zainspirowany rozdziałem “Dziennik kapitana” z powieści Drakula i chciał pokazać, co się wydarzyło na statku Demeter w drodze do Londynu. Scenariusz był uznawany za jeden z najlepszych niewyprodukowanych skryptów w Hollywood i był na liście The Black List w 2007 roku. Przez lata scenariusz był przerabiany przez różnych reżyserów i scenarzystów, aż w końcu trafił do Øvredala i Zaka Olkewicza, którzy dostosowali go do swojej wizji filmu.

Znani i lubiani: kto zagrał w filmie Demeter: Przebudzenie zła online

Onsada filmu Demeter: Przebudzenie zła online składa się z aktorów znanych z wielu gatunków filmowych. W rolach głównych występują:

  • Corey Hawkins jako Clemens, pierwszy oficer na statku Demeter. Hawkins jest znany z takich filmów jak Straight Outta Compton, Kong: Wyspa Czaszki czy 6 Underground.
  • Aisling Franciosi jako Anna, młoda kobieta, która ucieka przed swoim mężem i podróżuje na statku jako pasażerka. Franciosi jest znana z takich filmów i seriali jak Gra o tron, Nocingale czy Czarny Narcyz.
  • Liam Cunningham jako kapitan Eliot, dowódca statku Demeter. Cunningham jest znany z takich filmów i seriali jak Gra o tron, Wiatr buszujący w jęczmieniu czy Klątwa wyspy Oak.
  • David Dastmalchian jako Wojchek, drugi oficer na statku Demeter. Dastmalchian jest znany z takich filmów jak Ant-Man, Blade Runner 2049 czy Szklana pułapka 5.
  • Javier Botet jako hrabia Drakula, tajemniczy pasażer na statku Demeter. Botet jest znany z takich filmów jak Mama, To czy Slender Man.

W pozostałych rolach występują m.in.: Jon Jon Briones jako Joseph, kucharz na statku; Stefan Kapicic jako Olgaren, marynarz; Nikolai Nikolaeff jako Petrofsky, marynarz; Chris Walley jako Abrams, marynarz; Martin Furulund jako Larsen, marynarz; Woody Norman jako Toby, syn Anny; Graham Turner jako konstabl; Nicolo Pasetti jako zastępca Hirscha; Christopher York jako doktor Seward.

Horror inny niż wszystkie: dlaczego film Demeter: Przebudzenie zła cda jest wyjątkowy

Demeter: Przebudzenie zła cda jest nietypowym horrorem, ponieważ opowiada o jednym z najbardziej znanych potworów literackich – hrabim Drakuli – z perspektywy jego ofiar. Film nie jest typowym filmem o wampirach, ponieważ nie pokazuje Drakuli jako romantycznego bohatera czy przerażającego przeciwnika, ale jako nieuchwytną i niszczycielską siłę natury. Film skupia się na psychologicznym napięciu i atmosferze grozy na zamkniętym statku, gdzie załoga musi stawić czoła nie tylko Drakuli, ale także własnym lękom i słabościom. Film ma być połączeniem horroru, thrillera i przygodówki, a jego reżyser André Øvredal chce oddać klimat powieści Drakula i zaskoczyć widzów.

Przerazisz się i zachwycisz

Film Demeter: Przebudzenie zła to obiecujący projekt, który ma szansę zainteresować fanów horroru i literatury. Film ma ciekawą fabułę, która opiera się na jednym z najbardziej intrygujących rozdziałów powieści Drakula. Film ma także imponującą obsadę, która składa się z aktorów znanych z wielu gatunków filmowych. Film ma być pełen napięcia, grozy i zaskoczenia, a także eksplorować psychologię postaci na statku. Film ma swoją premierę zaplanowaną na 2023 rok i jest jednym z najbardziej oczekiwanych horrorów nadchodzących lat. Jeśli lubisz filmy o wampirach, ale chcesz zobaczyć coś innego niż typowe filmy o Drakuli, to ten film jest dla ciebie. Demeter: Przebudzenie zła to film, który może cię przerazić i zachwycić.

Reżyser

Obsada

Mogą Ci się spodobać

Argylle – Tajny szpieg
Halloween III: Sezon Czarownic
Mission: Impossible 2
Puchatek: Krew i miód 2
Klątwa Bridge Hollow
Krzyk
Saltburn
Road House
Niepokalana
Narodziny zła
Missing
Batman