Frazy powiązane z filmem:

Lisa Frankenstein Cały Film (2024) • Online • Gdzie obejrzeć

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Lisa Frankenstein po szybkiej rejestracji

Lisa Frankenstein

Lisa Frankenstein

Twoja ocena: 0
5 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Lisa Frankenstein
Tytuł oryginalny: Lisa Frankenstein

Kraj produkcji: USA

Premiera: 2024 | 07.02.2024

Czas trwania: 102 min.

Ocena: 6.3Zacznijmy od początku, a dokładniej od genezy Lisa Frankenstein cały film. To historia, która rozpoczyna się od kreatywnego mariażu talentów dwóch wyjątkowych kobiet – Zeldy Williams i Diablo Cody. Williams, w świecie rozrywki znana głównie z ról głosowych i aktorskich, postanowiła wziąć na siebie ciężar reżyserskiego debiutu. Diablo Cody, z kolei, znana z oscarowego „Juno” i kultowego już „Jennifer’s Body”, wzięła na swoje pióro stworzenie scenariusza. Ich współpraca jest niczym spotkanie dwóch potęg, z których każda wnosi do projektu coś wyjątkowo cennego – Williams swoje świeże spojrzenie i pasję, a Cody swój niepowtarzalny styl i umiejętność tworzenia pamiętnych postaci.

Fabuła bez tajemnic – Lisa Frankenstein online

Fabuła filmu Lisa Frankenstein online jest niczym kolorowy koktajl, w którym mieszają się różne smaki i emocje. Akcja filmu rozgrywa się w 1989 roku, a jego centrum jest licealistka, której życie zmienia się nie do poznania, gdy podczas burzy przywraca do życia przystojnego mężczyznę z epoki wiktoriańskiej. Co ciekawe, zamiast uciekać, dziewczyna postanawia „ulepić” z niego mężczyznę swoich marzeń. To z pewnością zapowiada mnóstwo zabawnych, ale i wzruszających momentów, a także – biorąc pod uwagę dotychczasową twórczość Cody – niemało ostrych i trafnych spostrzeżeń na temat społeczeństwa.

Lisa Frankenstein cały film

Gwiazdorska obsada

Kathryn Newton w roli głównej, to wybór, który nie może przejść niezauważony. Aktorka, znana z „Big Little Lies” czy „Pokémon Detective Pikachu”, wciela się w postać Lisy Frankenstein, stając się tym samym królową scream queen nowej generacji. U jej boku pojawia się Cole Sprouse, sercowy złodziej z „Riverdale”, który tym razem ma za zadanie oczarować nie tylko Lisę, ale i widzów. Dodajmy do tego Liza Soberano, Joe Chresta i Carlę Gugino – każde z tych nazwisk dodaje filmowi dodatkowego blasku i zapowiada niezapomniane aktorskie kreacje.

Reżyserski debiut Zeldy Williams w produkcji Lisa Frankenstein cały film

Nie można pominąć faktu, że Lisa Frankenstein cały film to reżyserski debiut Zeldy Williams. Córka jednego z najbardziej kochanych aktorów wszech czasów, Robina Williamsa, Zelda wkracza na reżyserską ścieżkę z projektem, który z założenia łamie konwencje i miesza gatunki. To odważny krok, który może zwiastować narodziny nowego, wyjątkowego głosu w branży filmowej. Williams już wcześniej dała próbkę swoich reżyserskich umiejętności, tworząc krótkometrażowy film „Shrimp”, ale „Lisa Frankenstein” to zupełnie inna skala wyzwania.

Scenariusz pełen humoru

Diablo Cody, scenarzystka Lisa Frankenstein cda, to gwarancja, że w filmie nie zabraknie błyskotliwego humoru i niebanalnych postaci. Jej unikalny styl, łączący ostre spostrzeżenia z głębokim zrozumieniem ludzkich emocji, już nie raz udowodnił, że potrafi trafić do serc widzów. „Lisa Frankenstein” zapowiada się jako kolejna okazja, by Cody mogła pokazać pełnię swoych umiejętności scenopisarskich. Fabuła opowiadająca o licealistce, która przywraca do życia wiktoriańskiego przystojniaka, a następnie próbuje przekształcić go w ideał mężczyzny, to doskonały grunt dla Cody, aby bawić się konwencjami, łamać stereotypy i zaskakiwać widzów nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Zakończenie

Lisa Frankenstein cały film już przed premierą budzi duże emocje i zainteresowanie. Połączenie unikalnej fabuły, gwiazdorskiej obsady, debiutu reżyserskiego Zeldy Williams oraz scenariusza napisanego przez Diablo Cody, tworzy mieszankę, która ma szansę przyciągnąć do kin różnorodną publiczność. Czy będzie to przełomowy film, który zostawi trwały ślad w popkulturze? Czas pokaże. Jednak już teraz można śmiało powiedzieć, że „Lisa Frankenstein” to jeden z tych projektów, na który warto zwrócić uwagę nie tylko ze względu na oryginalną fabułę, ale także ze względu na pasję i zaangażowanie osób zaangażowanych w jego powstanie.

Reżyser

Obsada

Mogą Ci się spodobać

Kot w butach
Tower Heist: Zemsta Cieciów
DC Liga Super-Pets
Magic Mike: Ostatni taniec
Annabelle
Wielka Szóstka
Krzyk 3
Dziennik Cwaniaczka: Rodrick rządzi
Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka
Dream Scenario
Mała Syrenka
Zanim się Pojawiłeś