Frazy powiązane z filmem:

Mój sąsiad Adolf Cały Film (2022) • Online • Gdzie obejrzeć

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Mój sąsiad Adolf po szybkiej rejestracji

Mój sąsiad Adolf

Mój sąsiad Adolf

Twoja ocena: 0
6 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Mój sąsiad Adolf
Tytuł oryginalny: My Neighbor Adolf

Kraj produkcji: Izrael, Polska

Premiera: 2022 | 03.11.2022

Czas trwania: 96 min.

Ocena: 6.7

Gatunek:


Mój sąsiad Adolf cały film to komediodramat z 2022 roku w reżyserii Leonida Prudovskiego, urodzonego w Rosji izraelskiego filmowca. Scenariusz napisał wspólnie z Dmitrijem Malinskim. Film opowiada o samotnym i zgorzkniałym polskim ocalonym z Holocaustu, który mieszka w małej wiosce w Kolumbii w 1960 roku. Pewnego dnia do domu obok wprowadza się tajemniczy starszy Niemiec, który budzi podejrzenia głównego bohatera, że jest nikt inny jak Adolf Hitler.

Szpiegowska gra w kotka i myszkę

Polsky (David Hayman) to człowiek pełen goryczy i smutku, który stracił całą rodzinę podczas wojny. Jego jedyną radością jest gra w szachy i hodowanie specjalnej odmiany czarnych róż. Kiedy do sąsiedniego domu wprowadza się Herr Herzog (Udo Kier), Polsky od razu zauważa jego podobieństwo do Führera. Herzog zachowuje się podejrzanie: nosi fałszywą brodę, maluje nijakie obrazy, ma pod swoimi rozkazami grupę młodych Niemców i złośliwą prawniczkę Frau Kaltenbrunner (Olivia Silhavy), która domaga się części ziemi Polskiego, na której rosną jego ukochane róże. Polsky nie może pogodzić się z tym, że nikt nie wierzy w jego teorię i postanawia samodzielnie zbadać sprawę. Zaczyna szpiegować Herzoga za pomocą drogiego sprzętu fotograficznego i ryzykownych włamań. Jednak kiedy dowody nadal wydają się niewystarczające, Polsky jest zmuszony nawiązać kontakt z wrogiem, aby uzyskać niepodważalny dowód. Ku swojemu zdziwieniu odkrywa, że on i Herzog mają wspólną pasję do szachów.

Znakomity duet aktorski w całym filmie Mój sąsiad Adolf

W rolach głównych w całym filmie Mój sąsiad Adolf występują David Hayman jako Polsky i Udo Kier jako Herzog. Hayman to brytyjski aktor znany z takich filmów jak “The Boy in the Striped Pyjamas”, “The Tailor of Panama” czy “Sid and Nancy”. Kier to niemiecki aktor o bogatej karierze filmowej, który grał m.in. w “Blade”, “Melancholia”, “Downsizing” czy “Bacurau”. W roli Frau Kaltenbrunner pojawia się Olivia Silhavy, austriacka aktorka znana z seriali telewizyjnych. W pozostałych rolach występują m.in. Kineret Peled jako agentka wywiadu, Jaime Correa jako szef rady, Tomasz Sobczak jako ekspert od sztuki czy Danharry Colorado jako listonosz.

Komediodramat z historią w tle – Mój sąsiad Adolf cda

Mój sąsiad Adolf cda łączy elementy komedii i dramatu historycznego. Porusza on tematykę Holocaustu i losów ocalałych z niego ludzi, ale robi to w sposób lekki i humorystyczny. Nie brakuje tu absurdalnych sytuacji i zabawnych dialogów między Polskim a Herzogiem. Film nie stara się być wierny faktom historycznym, ale raczej bawić się konwencją i wyobraźnią widzów. Obraz jest też hołdem dla gry w szachy, która stanowi metaforę życia i śmierci.

Śmiech przez łzy: podsumowanie i czy warto obejrzeć film Mój sąsiad Adolf online

“Mój sąsiad Adolf” online może spodobać się fanom nietypowych komedii i historii alternatywnych, ma ciekawą fabułę i dobrze dobraną obsadę. Nie jest jednak pozbawiony wad: momentami balansuje na granicy dobrego smaku i może obrażać niektóre osoby lub grupy społeczne. Ma też dość naiwny i przewidywalny koniec. Mimo to film jest wart obejrzenia dla tych, którzy lubią oryginalne pomysły i nie boją się kontrowersji.

Reżyser

Obsada

David Hayman isMarek Polsky
Marek Polsky
Udo Kier isHerman Herzog
Herman Herzog
Olivia Silhavy isFrau Kaltenbrunner
Frau Kaltenbrunner
Kineret Peled isIntelligence Officer
Intelligence Officer
Jaime Correa isCouncil Head
Council Head
Eyvar Fardi isMossad Operative
Mossad Operative
Jan Szugajew isYoung Mr. Polsky
Young Mr. Polsky

Mogą Ci się spodobać

Ewolucja Planety Małp
The Palace
Asteroid City
Chora na siebie
Pies
Mroczne serce lasu
Święto ognia
Poprzednie życie
Scrooge: Opowieść wigilijna
Dziki wiatr
Babilon
Miller’s Girl