Frazy powiązane z filmem:

Oppenheimer Cały Film (2023) • Online • Gdzie obejrzeć

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Oppenheimer po szybkiej rejestracji

Oppenheimer

Oppenheimer

Twoja ocena: 0
7 3 głosy

Informacje o filmie:


Tytuł: Oppenheimer
Tytuł oryginalny: Oppenheimer

Kraj produkcji: Wielka Brytania, USA

Premiera: 2023 | 19.07.2023

Czas trwania: 181 min.

Ocena: 8.1J. Robert Oppenheimer to amerykański fizyk teoretyczny, który jest uważany za “ojca bomby atomowej” za swoją rolę w Projekcie Manhattan – przedsięwzięciu podczas II wojny światowej, które opracowało pierwsze broń jądrową. Jego życie i dokonania są tematem najnowszego filmu biograficznego Oppenheimer cały film, napisanego i wyreżyserowanego przez Christophera Nolana, znanego z takich hitów jak Incepcja, Interstellar czy Tenet.

Jak wygląda fabuła całego filmu Oppenheimer?

Cały film Oppenheimer opowiada o losach Oppenheimera od jego młodości, kiedy był utalentowanym studentem i profesorem fizyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, przez jego związek z komunistyczną działaczką Jean Tatlock, aż po jego pracę nad bombą atomową w Los Alamos Laboratory w Nowym Meksyku. Film pokazuje także jego konflikty z wojskowymi i politykami, jego moralne dylematy związane z użyciem broni masowego rażenia i jego późniejsze życie po wojnie, kiedy został oskarżony o sympatie komunistyczne i pozbawiony dostępu do tajnych informacji.

Czy film jest wierny faktom historycznym?

Film bazuje na książce American Prometheus z 2005 roku autorstwa Kai Bird i Martina J. Sherwina, która jest uznawana za jedną z najlepszych biografii Oppenheimera. Nolan starał się jak najwierniej oddać realia historyczne i naukowe epoki, korzystając ze źródeł dokumentalnych i świadectw osób związanych z Projektem Manhattan. Film nie unika także kontrowersyjnych aspektów życia Oppenheimera, takich jak jego romans z Tatlock, jego kontakty z komunistami czy jego sprzeciw wobec rozwoju bomby wodorowej.

Kto gra w filmie Oppenheimer cda?

Film Oppenheimer cda ma wybitną obsadę aktorską, na czele z Cillianem Murphym jako Oppenheimerem. Murphy jest irlandzkim aktorem, który często współpracował z Nolanem w takich filmach jak Batman: Początek, Mroczny rycerz czy Dunkierka. Obok niego występują Emily Blunt jako Katherine “Kitty” Oppenheimer, żona Oppenheimera; Matt Damon jako Leslie Groves, generał odpowiedzialny za Projekt Manhattan; Robert Downey Jr. jako Lewis Strauss, przewodniczący Komisji Energii Atomowej; Florence Pugh jako Jean Tatlock; Rami Malek jako Hans Bethe, niemiecki fizyk i laureat Nagrody Nobla; Benny Safdie jako Edward Teller, węgierski fizyk i “ojciec bomby wodorowej”; Josh Hartnett jako Ernest Lawrence, amerykański fizyk i wynalazca cyklotronu; Kenneth Branagh jako Harry S. Truman, prezydent Stanów Zjednoczonych; Jack Quaid jako Richard Feynman, amerykański fizyk i laureat Nagrody Nobla; Alden Ehrenreich jako Robert Serber, amerykański fizyk i współpracownik Oppenheimera; Dane DeHaan jako Frank Oppenheimer, brat Oppenheimera; David Dastmalchian jako Isidor Isaac Rabi, amerykański fizyk i laureat Nagrody Nobla.

Jak film wykorzystuje technikę filmową?

Film jest wyjątkowy pod względem techniki filmowej, ponieważ jest pierwszym filmem w historii, który wykorzystuje czarno-białą taśmę IMAX do nakręcenia niektórych scen. Kodak stworzył specjalnie dla tego filmu 65 mm wersję swojej czarno-białej taśmy Double-X 5222. Nolan jest znanym zwolennikiem analogowej fotografii filmowej i minimalnego użycia komputerowej grafiki. Film jest także kręcony w połączeniu z innymi formatami 65 mm i 35 mm. Film ma być pokazywany w kinach w formatach IMAX 70 mm, standardowym 70 mm, 35 mm i cyfrowym.

Czy film Oppenheimer online jest wart obejrzenia?

Oppenheimer online jest z pewnością wart obejrzenia dla fanów Christophera Nolana i jego poprzednich dzieł, jak również dla osób zainteresowanych historią nauki i II wojny światowej. Jest to ambitne i epickie przedstawieniem życia jednej z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych postaci XX wieku, która miała ogromny wpływ na losy świata. Film jest także okazją do podziwiania znakomitej gry aktorskiej i imponującej realizacji filmowej.

Jeśli nie wiesz gdzie obejrzeć cały film Oppenheimer sprawdź filmaza.pl

Gdy tylko cały film Oppenheimer pojawi się online znajdziesz go w wyszukiwarce filmów dostępnej poprzez naszą stronę filmaza.pl. Ogromna baza produkcji zapewni Ci setki godzin wspaniałej rozrywki. W wyszukiwarce znajdziesz źródła do obejrzenia wybranych produkcji online. Nie czekaj, sprawdź już teraz!

Reżyser

Obsada

Cillian Murphy isJ. Robert Oppenheimer
J. Robert Oppenheimer
Emily Blunt isKitty Oppenheimer
Kitty Oppenheimer
Matt Damon isLeslie Groves
Leslie Groves
Robert Downey Jr. isLewis Strauss
Lewis Strauss
Florence Pugh isJean Tatlock
Jean Tatlock
Josh Hartnett isErnest Lawrence
Ernest Lawrence
Casey Affleck isBoris Pash
Boris Pash
Rami Malek isDavid Hill
David Hill
Kenneth Branagh isNiels Bohr
Niels Bohr
Benny Safdie isEdward Teller
Edward Teller

Mogą Ci się spodobać

San Andreas
Flash
Scrooge: Opowieść wigilijna
Mroczny Rycerz powstaje
Batman – Początek
Kalendarz adwentowy
Pocałunek
Johnny
24 godziny
Mój policjant / My policeman
Bękart
Nietykalni