Frazy powiązane z filmem:

Vincent musi umrzeć Cały Film (2023) • Online • Gdzie obejrzeć

Zarejestruj się lub zaloguj


Zaloguj się
Nie masz konta?
Zarejestruj się

Przechodząc dalej akceptujesz regulaminObejrzyj trailer filmu oraz sprawdź gdzie obejrzeć cały film Vincent musi umrzeć po szybkiej rejestracji

Vincent musi umrzeć

Vincent musi umrzeć

Twoja ocena: 0
6 1 głos

Informacje o filmie:


Tytuł: Vincent musi umrzeć
Tytuł oryginalny: Vincent doit mourir

Kraj produkcji: Belgia, Francja

Premiera: 2023 | 15.11.2023

Czas trwania: 108 min.

Ocena: 7.0W Vincent musi umrzeć, życie Vincenta, projektanta graficznego z Lyonu, nabiera niespodziewanego obrotu, kiedy z nieznanych przyczyn staje się celem ataków ze strony otoczenia. Początkowo incydenty wydają się izolowane, ograniczając się do jego miejsca pracy, ale szybko eskalują, obejmując szerszą społeczność. Vincent, nie znajdując logicznego wytłumaczenia dla tej nagłej zmiany, próbuje prowadzić życie jak dotąd, jednak z każdym dniem sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana.

Sytuacja zaczyna przybierać na sile, gdy kolejne osoby, w tym zupełnie obcy ludzie, dołączają do nieuzasadnionej nagonki. Vincent spotyka na swojej drodze Margaux, kelnerkę, która wydaje się być jedyną osobą, która nie ma zamiaru mu zaszkodzić. Ta niespodziewana więź staje się dla niego punktem światła w coraz bardziej mrocznej rzeczywistości.

Vincent musi umrzeć cały film

Vincent musi umrzeć jest debiutem reżyserskim Stéphana Castanga i wyróżnia się na tle innych produkcji swoim oryginalnym podejściem do gatunku czarnej komedii z elementami thrillera. Film, zrealizowany we francusko-belgijskiej koprodukcji, wyróżnia się również swoją estetyką i stylem, co jest zasługą pracy operatora Manuela Dacosse oraz kompozytora Johna Kaceda.

Zaangażowanie zespołu aktorskiego, z Karimem Leklou w roli głównej, dodaje produkcji głębi i autentyczności. Postać Vincenta, zmagająca się z niezrozumiałą agresją ze strony otoczenia, staje się symbolem współczesnych lęków i paranoi.

Film zadebiutował na festiwalu filmowym w Cannes w 2023 roku, a następnie był prezentowany na innych międzynarodowych festiwalach, zdobywając uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków. Vincent musi umrzeć, mimo swojej pozornie absurdalnej fabuły, skłania do refleksji nad współczesnym społeczeństwem i mechanizmami wykluczenia.

Za swoje osiągnięcia film był nominowany do nagród, między innymi na festiwalu Fantasia, a także miał szanse na Cezara dla najlepszego debiutu. Te wyróżnienia podkreślają nie tylko oryginalność scenariusza, ale także świeże podejście do kinematografii, które prezentuje Vincent musi umrzeć. Pomimo swojej niecodziennej premisy, film oferuje głębokie spojrzenie na ludzką naturę i to, jak łatwo można zostać odrzuconym przez społeczeństwo bez wyraźnego powodu.

Mogą Ci się spodobać

Aquaman i Zaginione Królestwo
Smok życzeń
Infinite Storm
Godzilla vs. Kong
Pokój
Przeklęta woda
Chłopiec z niebios
Igrzyska śmierci
Śnieżka
Alvin i wiewiórki 3
Jestem Mordercą
Róża