Najbardziej wyczekiwane premiery filmów – Styczeń 2024

Maciek Sztac16 grudnia, 2023

Styczeń, tradycyjnie pełen nowości filmowych, nie zawodzi i przynosi zestaw premier, które są gorąco wyczekiwane przez publiczność. Od intymnych dramatów, przez epickie produkcje science-fiction, aż po oryginalne, pełne humoru animacje – styczeń w kinach obiecuje być miesiącem pełnym emocji i różnorodności.

Najbardziej wyczekiwane premiery filmów – Styczeń 2024

Akademia Pana Kleksa

Akademia Pana Kleksa 2024

Hej, zaczynamy od czegoś naprawdę ekscytującego! „Akademia Pana Kleksa” powraca w nowej odsłonie, która zadebiutuje 5 stycznia. W roli głównej występuje Tomasz Kot jako Ambroży Kleks, a u jego boku Antonina Litwiniak gra Adę Niezgódkę. Reżyseria Macieja Kawulskiego nadała tej klasycznej opowieści nowego blasku. Jest to film pełen magii i przygód, idealny dla całej rodziny. A czy pamiętacie te wszystkie niesamowite lekcje Pana Kleksa z dzieciństwa? No cóż, w tej wersji są jeszcze bardziej urzekające!

Pierwszy Gol

Pierwszy Gol

Teraz coś dla fanów sportu i dobrych historii. „Pierwszy Gol” to film, który opowiada o amerykańskim zespole piłkarskim z Samoa Amerykańskim, znanych z ich bolesnej porażki 31-0 z Ausralią w 2001 roku. Główną rolę pełni Michael Fassbender jako Thomas Rongen, charyzmatyczny trener, który ma za zadanie odmienić losy tej drużyny. To opowieść o dążeniu do sukcesu, o pokonywaniu przeszkód i o sile ducha zespołu. Film w reżyserii Taiki Waititi to mieszanka emocji, humoru i inspirujących momentów, więc przygotuj się na prawdziwą dawkę motywacji!

Wyfrunięci

Wyfrunięci

W „Wyfrunięciach” spotkamy kaczą rodzinę, która wyrusza w niezwykłą podróż. To historia pełna humoru i ciepła, idealna dla całej rodziny. Głosu głównym postaciom użyczyli tacy aktorzy jak Kumail Nanjiani, Elizabeth Banks, Keegan-Michael Key, Awkwafina, Danny DeVito i inni. Reżyseria filmu należy do Benjamina Rennera, znanego z takich animacji jak „Ernest & Celestine”. Renner opisuje film jako rodzaj komedii przygodowej, w której humor ma przemawiać zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Centralnym tematem filmu jest wyjście ze strefy komfortu, odwaga w życiu i akceptacja strachu jako jego części. Warto zaznaczyć, że film to produkcja studia Illumination, znane z innych hitów animowanych​​​​ jak na przykład Minionki.

Pszczelarz

Pszczelarz

„Pszczelarz” to amerykański film akcji, w którym główną rolę gra Jason Statham jako Mr. Clay, były agent tajemniczej organizacji „Beekeepers”. Po samobójstwie przyjaciółki, który padł ofiarą oszustwa internetowego, Mr. Clay postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczyna brutalną kampanię przeciwko firmie odpowiedzialnej za oszustwo. Film został wyreżyserowany przez Davida Ayera, a scenariusz napisał Kurt Wimmer. W obsadzie znajdują się także Emmy Raver-Lampman, Josh Hutcherson, Bobby Naderi, Minnie Driver, Phylicia Rashad i Jeremy Irons.

Fuks 2

Fuks 2

W „Fuks 2” spotykamy się z historią Maćka, dwudziestoletniego młodzieńca, który musi pożyczyć od ojca pieniądze i samochód na randkę. Jego ojciec, znany z odważnych i niebezpiecznych wyczynów, w dniu swoich osiemnastych urodzin zrobił coś naprawdę spektakularnego: odpalił ładunek wybuchowy, ukradł samochód, przyczynił się do rozbicia dwóch radiowozów policyjnych i oszukał na dużą sumę podejrzanego biznesmena, jednocześnie zdobywając serce pięknej kobiety. Maćka wciąga w niebezpieczną grę, w której stawką są duże pieniądze i jeszcze większa miłość. Jego ojciec postawił wysoko poprzeczkę, a teraz zobaczymy, czy syn odziedziczył jego brawurę i skłonność do ryzykownych intryg.

Piep*zyć Mickiewicza

Piep*zyć Mickiewicza

Film „Piep*zyć Mickiewicza” to opowieść o Janie Sienkiewiczu, wyrzuconym z uczelni pisarzu i wykładowcy, który zatrudnia się w warszawskim liceum. Jego zadaniem staje się opieka nad słynną w całej szkole klasą zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków – klasą IIB, opisywaną jako uczniowie z piekła rodem. Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i szereg niekonwencjonalnych pomysłów, staje przed wyzwaniem okiełznania tej grupy. Film opowiada o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę. W główną rolę wciela się Dawid Ogrodnik jako Jan Sienkiewicz. Film obejmuje takie tematy jak przyjaźń, miłość, szkolne przygody i ideę drugiej szansy dla każdego​​​​.

Powstaniec 1863

Powstaniec 1863

„Powstaniec 1863” to film, który przenosi widzów w czasy powstania styczniowego, koncentrując się na postaci księdza Stanisława Brzóski, walczącego przeciwko Imperium Rosyjskiemu. Akcja filmu rozpoczyna się w roku 1920, tuż przed bitwą warszawską, gdzie jeden z żołnierzy, będący weteranem powstania styczniowego, powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wówczas to, wspólnie z księdzem Brzóską, działał w konspiracji przeciwko Rosjanom. W filmie pokazane są wydarzenia z 22 stycznia 1863 roku, kiedy to ksiądz Brzóska przeprowadza udany atak na rosyjski garnizon wojskowy i zostaje mianowany oficerem oraz naczelnym kapelanem.

Biedne istoty

Biedne istoty

„Biedne istoty” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o młodej kobiecie, Belle Baxter (w tej roli Emma Stone), która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella ucząc się wszystkiego od nowa, jednocześnie chce doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Zdeterminowana, aby walczyć o równość i niezależność, Bella staje się symbolem wolności, wyzwolonej od ograniczeń swojej epoki.

Kos

Kos

Film „Kos” to emocjonująca opowieść osadzona w kluczowym momencie polskiej historii, wiosną 1794 roku, kiedy to Polska znajduje się w stanie wrzenia. Centralną postacią filmu jest generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, w tej roli występuje Jacek Braciak. Kościuszko powraca do kraju z zamiarem wzniecenia powstania przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego celu polską szlachtę i chłopów. Jego wiernym towarzyszem jest były niewolnik, Domingo, w którą rolę wciela się Jason Mitchell. Na ich tropie jest bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, grany przez Roberta Więckiewicza, który chce za wszelką cenę schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię.

Wątek drugi filmu skupia się na młodym chłopie, Ignacu, który jest szlacheckim bękartem. Ignac marzy o nadaniu sobie herbu i majątku przez swojego nieprawego ojca, Duchnowskiego, granego przez Andrzeja Seweryna. Po śmierci ojca, Ignac musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem (Piotr Pacek), który nie chce dopuścić do realizacji woli ojca. W trakcie ucieczki Ignac spotyka Domingo, a między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo bariery językowej. Obaj trafiają do dworku Pułkownikowej (Agnieszka Grochowska), gdzie Kościuszko się ukrywa.

Przesilenie zimowe

Przesilenie zimowe

„Przesilenie zimowe” to film, w którym główną rolę gra Paul Giamatti jako Paul Hunham, surowy profesor w prestiżowej akademii Barton w latach 70-tych. Film, w reżyserii Alexandra Payne’a, opowiada o trzech postaciach spędzających wakacje w akademii: profesorze Hunhamie, uczniu Angusie Tullym (w tej roli Dominic Sessa) oraz głównej kucharki Mary (Da’Vine Joy Randolph). Te trzy postacie, znajdujące się w różnych etapach życia, wpływają na siebie nawzajem w ciepły i autentyczny sposób.

Film przedstawia historię niezwykłych zwrotów w życiu, gdy obcy ludzie mogą nas skierować na nową ścieżkę, na którą nie zdecydowalibyśmy się sami. Paul Hunham, choć początkowo jest postacią odpychającą, z czasem zaczyna doceniać przyjaźń młodego Angusa, który z kolei stara się zrozumieć, dokąd zmierza w życiu.

Baby boom czyli Kogel Mogel 5

Baby boom czyli Kogel Mogel 5

W filmie „Baby boom czyli Kogel Mogel 5”, Piotruś wraz z żoną, teściową i Leopoldem przenoszą się do zabytkowego dworku. W tym samym czasie Marlenka stara się znaleźć rodzinie odpowiedniego przodka pasującego do nowej rezydencji. Z kolei Agnieszka, po obronie doktoratu, odkrywa, że jest w ciąży, co prowadzi do kolejnych problemów. Piotruś, uczestnicząc w porodzie siostry, sam zaczyna marzyć o dziecku, co przeraża Marlenkę. W tym samym czasie Marcin, świeżo upieczony tata, wpada w panikę i znika, a w Brzózkach pojawia się tajemnicza Kamila w zaawansowanej ciąży, poszukująca Zawady​​.

Ostatnie wpisy na blogu

Kategorie
Udostępnień0