Najlepsze filmy z Margot Robbie – TOP 10

Maciek Sztac10 kwietnia, 2023

Margot Robbie jest australijską aktorką i producentką, która zyskała sławę dzięki swoim rolom w zarówno wielkich hitach, jak i niezależnych filmach. Została nominowana do dwóch Oscarów, czterech Złotych Globów i pięciu Nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej. Magazyn Time uznał ją za jedną z 100 najbardziej wpływowych osób na świecie w 2017 roku, a Forbes umieścił ją na liście najwyżej opłacanych aktorek świata w 2019 roku.

W tym artykule przedstawiamy dziesięć najlepszych filmów z udziałem Margot Robbie, według naszej subiektywnej opinii. Niektóre z nich są komediami, niektóre dramatami, a niektóre akcją. Wszystkie jednak pokazują jej talent i zróżnicowanie.

Najlepsze filmy z Margot Robbie - TOP 10

1. Jestem najlepsza. Ja, Tonya (2017)

Margot Robbie wciela się w rolę Tonyi Harding, kontrowersyjnej łyżwiarki figurowej, która była zamieszana w skandal związany z atakiem na swoją rywalkę Nancy Kerrigan. Robbie otrzymała za tę rolę nominację do Oscara dla najlepszej aktorki i pochwały od krytyków za swoją wiarygodną i emocjonalną grę. Film pokazuje trudne dzieciństwo i karierę Harding, jej burzliwy związek z mężem Jeffem Gillooly (Sebastian Stan) i jej upadek po skandalu.

2. Legion samobójców: The Suicide Squad (2021)

W tej kontynuacji filmu Suicide Squad (2016) Margot Robbie powraca jako Harley Quinn, szalona i zabójcza była dziewczyna Jokera. Tym razem dołącza do grupy innych złoczyńców rekrutowanych przez rząd do niebezpiecznej misji na wyspie Corto Maltese. Film jest pełen akcji, humoru i niespodzianek, a Robbie ponownie błyszczy jako Harley Quinn, która jest zarówno zabawna, jak i groźna.

3. Pewnego razu… w Hollywood (2019)

Robbie gra rolę Sharon Tate, słynnej aktorki i ofiary masakry dokonanej przez Rodzinę Charlesa Mansona. Film przedstawia alternatywną historię Hollywood końca lat 60., w której Tate jest sąsiadką fikcyjnego aktora Ricka Daltona (Leonardo DiCaprio) i jego kaskadera Cliffa Bootha (Brad Pitt). Robbie nadaje Tate uroku i niewinności, a jej scena tańca w kinie jest jednym z najpiękniejszych momentów filmu.

4. Wilk z Wall Street (2013)

Margot wciela się w Naomi Lapaglia, żonę Jordana Belforta (Leonardo DiCaprio), bezwzględnego maklera giełdowego i oszusta. Film opowiada o wzroście i upadku Belforta, jego hedonistycznym stylu życia i jego konfliktach z prawem. Robbie zaimponowała swoją rolą seksownej i inteligentnej Naomi, która nie boi się stawić czoła swojemu mężowi.

5. Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) (2020)

W tym filmie akcji Margot Robbie gra rolę Harley Quinn, szalonej i zabójczej byłej dziewczyny Jokera. Po rozstaniu z nim, Harley musi stawić czoła groźnemu gangsterowi Romanowi Sionisowi (Ewan McGregor), który chce zdobyć cenny diament. Po drodze Harley nawiązuje sojusz z innymi kobietami: detektyw Renee Montoyą (Rosie Perez), śpiewaczką Black Canary (Jurnee Smollett-Bell), złodziejką Huntress (Mary Elizabeth Winstead) i młodą kieszonkową Cassandrą Cain (Ella Jay Basco). Film jest pełen humoru, przemocy i kolorów, a Robbie pokazuje swoją świeżą perspektywę na postać Harley Quinn.

6. Z jak Zachariasz (2015)

Margot Robbie odgrywa rolę Ann Burden, młodej kobiety, która przeżyła globalną katastrofę nuklearną i żyje samotnie na farmie. Jej życie zmienia się, gdy spotyka dwóch mężczyzn: naukowca Loomisa (Chiwetel Ejiofor) i górnika Caleba (Chris Pine). Film jest kameralnym i psychologicznym dramatem o relacjach między trzema postaciami, które muszą zmierzyć się z zagrożeniem, zazdrością i wiarą.

7. Czas na miłość (2013)

Komedia romantyczna, w której Margot wciela się w postać Charlotte, pierwszej miłości Tima (Domhnall Gleeson), młodego mężczyzny, który odkrywa, że ma zdolność podróżowania w czasie. Tim próbuje wykorzystać swój dar, aby zdobyć serce swojej wymarzonej dziewczyny Mary (Rachel McAdams), ale musi też stawić czoła konsekwencjom swoich działań. Robbie jest uroczą i zabawną Charlotte, która sprawia, że Tim musi podjąć trudną decyzję.

8. Whiskey, Tango, Foxtrot (2016)

Bohaterka naszego artykułu gra jako Tanyia Vanderpoel, dziennikarkę telewizyją, która pracuje w Afganistanie podczas wojny. Tam poznaje inną dziennikarkę Kim Baker (Tina Fey), która szuka sensacji i przygody w swojej karierze. Film oparty jest na prawdziwej historii Kim Barker i jej książce The Taliban Shuffle: Strange Days in Afghanistan and Pakistan. Robbie jest świetną partnerką dla Fey i pokazuje swoją charyzmę i odwagę.

9. Big Short (2015)

W tym filmie o kryzysie finansowym z 2008 roku Margot Robbie gra rolę… samej siebie. W jednej z zabawnych scen filmu Robbie tłumaczy widzom skomplikowane pojęcia ekonomiczne, leżąc w wannie z szampanem. Film jest satyrycznym i pouczającym spojrzeniem na ludzi, którzy przewidzieli załamanie rynku nieruchomości i próbowali na nim zarobić. Film otrzymał pięć nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film.

10. Żegnaj Christopher Robin (2017)

Robbie wciela się w Daphne Milne, żonę pisarza A.A. Milne (Domhnall Gleeson), twórcy Kubusia Puchatka. Film opowiada o życiu rodziny Milne i ich syna Christophera Robina (Will Tilston), który stał się inspiracją dla słynnej serii książek dla dzieci. Film pokazuje zarówno radość, jaką przyniosły opowieści o Puchatku, jak i cierpienie spowodowane przez wojnę i sławę. Robbie jest przekonującą Daphne, która ma skomplikowaną relację ze swoim mężem i synem.

Niesamowita osoba i aktorka – Margot Robbie

Margot Robbie jest jedną z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych aktorek swojego pokolenia. Jej filmy pokazują jej zdolność do wchodzenia w różne role, od dramatycznych do komediowych, od historycznych do fantastycznych. Jej kariera jest wciąż w rozkwicie i możemy spodziewać się kolejnych interesujących projektów z jej udziałem. Margot Robbie jest gwiazdą, która zasługuje na naszą uwagę i podziw.

Margot Robbie nie tylko gra w filmach, ale także je produkuje. Wraz ze swoim mężem Tomem Ackerleyem założyła firmę LuckyChap Entertainment, która wyprodukowała takie filmy jak Jestem najlepsza. Ja, Tonya i Obiecująca. Młoda. Kobieta, a także seriale Dollface i Sprzątaczka. Robbie angażuje się także w sprawy społeczne i ekologiczne. Jest ambasadorką UNICEF Australia i wspiera organizacje takie jak Youngcare i Global Citizen. Robbie jest przykładem kobiety sukcesu, która łączy pasję, pracę i zaangażowanie.

Kategorie
Udostępnień0